Mutluluk Ertelenmesin

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ ve AİLE BİRLEŞİM SINAVI NEDİR?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi, Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Almanya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmesi veya Türkiye’de yaşayan reşit olmayan çocuklarını Almanya’ya alması için başvurması gereken vizedir. Almanya Aile Birleşimi Vizesi uzun süreli (D tipi) vize kategorisinde bulunmaktadır. Kısa süreli vizelerin aksine Almanya Federal Cumhuriyetinde size oturum hakkı sağlar. Almanya Aile Birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Aile Birleşimi Vizesine başvuru yaparken Almanya Konsolosluğu yetkililerince belirlenen evraklar ibraz edilmelidir. Bunlardan biri de Start Deutsch1 yani Almanca A1 sertifikasıdır.

Ve biz Active English Almanca ekibi, Almanya aile birleşimi A1 kurslarını sınav odaklı olarak  ve Almanca konuşmak için gereken temel gramer bilgisini dört dil becerisi, konuşma, dinleme, okuma ve yazma ilişkisi kurarak yapıyoruz.

A1 ALMANCA SINAVI

Aile Birleşimi yapabilmek adına gerekli olan sertifika için; Goethe Enstitüsü yani Alman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Start Deutsch1- A1 Almanca Sınavı’nda başarı sağlamanız gerekmektedir.

Verilen kartlarla Soru-Cevap şeklinde diyaloglar kurulur.

Sınav 4 bölümden oluşuyor toplam 100 Puan etmekte. Ve siz bu sınavda başarılı olabilmeniz için en az 60 Puan almalısınız.

Biz size bu tarzda deneme sınavları uygulayarak, sınav heyecanını yenmenize yardımcı oluyoruz.

SINAV AŞAMALARI

Schreiben (Yazma)

Bu eğitim, mektup ve form konularından oluşmaktadır. Eğitimin sonunda basit içerikli mektuplar yazabilme seviyesine erişmiş olursunuz.

BU SINAVI GEÇMENİZ ŞUNU GÖSTERİR

Karşınızdaki kişiler yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşurlarsa, onlarla basit düzeyde iletişim kurabilirsiniz

Günlük yaşamda sık sık kullanılan ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz (örn. kendiniz ve ailenizle, alışveriş, iş, yakın çevrenizle ilgili bilgiler)

Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere durumlarıyla ilgili (örn. nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ya da nelere sahip oldukları) sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara cevap verebilirsiniz.

İLETİŞİM

ACTIVE ENGLISH

ADRES:

Atatürk Bulvarı No:127 Bakanlıklar Çankaya ANKARA

logo activeee.png

Resmi Sayfası

© 2020 by ACTIVE ENGLISH | Haklarımız Saklıdır | Gizlilik İlkelerimiz